Reklama
 
Blog | Vojtěch Witzany

Omluva za nepovedený slogan

Zpráva o dnešní tiskové konferenci, ve které se šéfové politických kampaní ODS omlouvají za vypuštění dvojsloví "Boj proti" ze sloganu "korupci nebudu tolerovat..."

Místopředseda ODS a bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil, který je veřejnosti znám především kvůli sprostému podrazu svého podřízeného Libora Michálka, svolal na dnešní dopoledne tiskovou konferenci. ODS totiž svého místopředsedu Drobila podržela, přestála mediální atentát, který podlý Michálek na Drobila podniknul jenom kvůli prašivým několika miliardám kradeným z kapes daňových poplatníků a ponechala mu veškeré stranické funkce. Navíc je nyní politickým šéfem kampaně a mladá hvězda se i přes nepřízeň příliš poctivých podřízených vrací jako bumerang.

Na tiskové konferenci korunní princ ODS oznamoval lehký renonc, který nastal při minulé volební kampani do poslanecké sněmovny. Volební slogan, který se objevoval na billboardech vedle fotografie Petra Nečase „Korupci nebudu tolerovat ani ve vládě, ani v ODS“ měl původně znít „Boj proti korupci nebudu tolerovat ve vládě ani v ODS“. „Víte, zaměstnáváme jenom lidi, kteří umějí dobře škrtat. Je to vlastně jediný požadavek, který na kvality člověka máme,“ sdělil Drobil novinářům. „Právě proto bohužel část ‚boj proti‘ ze sloganu zmizela, někdo ho prostě škrtnul“.

Shodou okolností bylo toto sdělení vypuštěno i ze všech dalších propagačních materiálů i spotů ODS. Na otázku, jak je to možné, odpověděl premiér Nečas naší redakci v sms zpráve: „Seriózní a zodpovědný politik poslouchá svého scénáristu. Ve spotech jsem říkal jenom to, co mi předepsali, jako to ostatně dělám vždycky.“ Zřejmě tak například narážel na svojí volbu nového ministra průmyslu Martina Kuby, která dle kuloárních informací proběhla podle scénáře „knížete z Hluboké“ Pavla Dlouhého.

Ivan „Íčko“ Langer, manažer minulé volební kampaně, se za nedorozumění na konferenci také omluvil. „Každý z nás rád někdy dostane nějaké to fíčko[úplatek, z anglického fee – poznámka redakce] a ODS určitě nechce tyto poměry měnit,“ vyjasnil stanoviska ODS nejlepší koordinátor policie a mafie v české historii Langer.

„Zmatení voličů ODS je ve světle včerejšího odvolání ministra Pospíšila pochopitelné,“ pokračoval v omluvě Drobil, „nicméně pokusíme se dostat na místo někoho, kdo umí lépe škrtat. Máme jednoho kandidáta, který je pro nás ochoten škrtnout celé vrchní státní zastupitelství v Praze a jeho práci úplně nahradit právními expertízami Miroslava Kalouska. To by mělo voliče uspokojit,“ zakončil svůj projev s vítězoslavným úsměvem místopředseda Drobil.

Na dotaz novinářů, zdali by neměla očista vrchního státního zastupitelství pokračovat, Drobil odpověděl, že spravedlnost přece musí být v pevných politických rukou. „Jak říká premiér Nečas, o složení vlády a spravedlnosti obecně nemůže rozhodovat parta policejních plukovníků a dalších nikým nevolených podřadných ‚státních zástupců‘ či ‚soudců‘.“ Poznamenal také, že pokud by vhodně státní zastupitelství neprotahovalo jeho proces, mohl by dokonce i jeho čekat právní postih za to, že ho Michálek udal. „A to přeci nikdo z nás nechce,“ zakončil se smíchem.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama